VISSZA A NYITÓOLDALRA FŐOLDAL

Arrow up
Arrow down

DÍSZPOLGÁROK

 

159/1999. (VI. 30.) KT.

 Nagy Mihály
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


a Szabolcs - Szatmár - Bereg megyei Gacsályon született 1923. október 4-én. Tanári pályáját 1951. szeptember 1-én kezdte a domaszéki Zöldfás Általános Iskolában. Községünkben 32 éven át tanított, osztotta a matematika, fizika és kémia tudományának megérdemelt osztályzatait. Több generációt oktatott és nevelt a magas tudományok mellett elsősorban emberré lenni és méltó módon viselkedni. Mint domaszéki lakos, több társadalmi funkciót is betöltött községünkben, tanácstagként és végrehajtó bizottsági tagként is részt vett a közéletben. Tanár úr nagy hivatásszeretettel végzett munkával, emberségével a község polgárainak szolgálatában tevékenykedett. Generációk életútjának alakításában volt meghatározó egyéniség.

kozlony allamkincstar logo njt

magyarorszag hu

csmkh